czwartek, 25 sierpnia 2016

Okrucieństwo - "Emma i Ja" Elizabeth Flock


Tytuł: "Emma i ja"
Autor: Elizabeth Flock
Ilość stron: 384

Nie da się zapomnieć świata widzianego oczami tej małej dziewczynki... Ośmioletnia Carrie Parker jest podobna do innych dziewczynek w jej wieku. Chodzi do szkoły, lubi się bawić, lubi też sobie pomarzyć o dalekich podróżach. Jednak nawet bogata wyobraźnia nie pozwala jej uciec od bezwzględnych realiów dnia codziennego. Niegdyś w jej domu panowały miłość, radość i spokój to wszystko się zmieniło po tragicznej śmierci ojca. Rządy objął teraz agresywny ojczym, z lubością pastwiący się nad rodziną. Carrie pragnie uchronić przed atakami Richarda młodszą siostrę, złotowłosą, łagodną Emmę. Wie, że na pomoc matki nie ma co liczyć. Dziewczynki łączy wspólny smutny los i nienawiść do ojczyma. Udręczone do granic wytrzymałości, nieświadomie prowokują serię wydarzeń, które prowadzą do nieuchronnej tragedii...

Przed chwilą dowiedziałam się, że jest druga część i bardzo się cieszę. Pierwsza część przygód Carrie łapie za serce. Ta książka pokazuje świat takim jakim jest, czyli nie idealnym. Niektórzy tego nie zauważają, albo po prostu nie chcą tego zauważyć. Właśnie w tej książce możemy to zobaczyć. Sąsiedzi głównych bohaterów nie zauważają probemu w domu Parkerów.
Książka ta równierz pokazuje, że ucieczką od świata często jest wyobraźnia. Nie wiem jak to jest być matką, ale wiem i widzę, że Lib nie była dobrą matką. Ona po prostu nie rozumiała swojego dziecka.
Carrie była mądrom dziewczynką mimo wszystko.
A Emma? Przekonajcie się sami. ;)
A jeśli już ją przeczytaliście to podzielcie się wrażeniami. Bo moje były ogromne. Po tej lekturze nie mogłam się otrząsnoć.

Ocena:
8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz